Netflix, dışarı çıkanları spoiler ile tehdit ediyor! | Online Oyunlar baksanabaksana.com Online Oyunlar
Reklamı Gizle[x]
Reklamı Gizle[x]

Netflix, dışarı çıkanları spoiler ile tehdit ediyor!

Netflix, dışarı çıkanları spoiler ile tehdit ediyor!

  Mart 29, 2020

  351 Okunma

Netflix, corona virüsü salgını sırasında insanların evlerinde kalması için oldukça ilginç bir yönteme başvurdu. Netflix spoiler vermeye başlayacak kullanıcıları evde kalmaya teşvik ediyor...

Corona virüsü (covid-19) salgını sebebiyle, devletler ve sağlık kuruluşları devamlı olarak evde kalınması gerektiğine dair uyarılar yapıyor. Birçok ülkede karantina ve sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, kuralları delen birçok kişinin de olduğu görülüyor. Bu durumun önüne geçmek için Netflix spoiler uygulaması başlatıldı. Uygulama şimdilik ABD ile sınırlı.

Netflix Mobil Uygulaması

Netflix spoiler hamlesi ile gündemde

Şirket, evlerinde kalmaları gerekirken, dışarıya çıkan insanları engellemek için oldukça ilginç bir proje başlattı; spoiler vermek! Dizi severlerin çok aşina olduğu bir deyim olan spoiler, izlenilen bir dizi ya da film ile ilgili heyecanlı bir olayın, ya da süpriz bir sonun başka birisi henüz o sahneyi izlemeden ona söylenmesi yani ortaya dökülmesi (spoil) diyebiliriz.

Netflix’in Sahte Spoiler Afişleri

Örneğin, La Casa De Papel dizisini izlerken, ileride hangi karakterin başına kötü bir şey geleceğini bilmek istemeyiz ya da ünlü bir Marvel filmi izlerken bizden önce seyretmiş birisinin filmin sonunu söylemesini istemeyiz.

Google Play, filmleri ücretsiz mi yapacak?

Google Play, filmleri ücretsiz mi yapacak?

XDA, Android 4.18.37 versiyonu üzerindeki gizli bir kodda gördüğü bilgilere dayanarak, Google Play Filmler ve TV uygulamasındaki dizi ve filmlerin ücretsiz yapılma ihtimalinin olduğunu paylaştı.

İşte Netflix de, yeni hazırladığı afişlere dışarı çıkanların görmesi için özellikle ‘Spoiler!’ uyarısı koyarak, çok sevilen dizilerde ve filmlerde neler olacağına ilişkin bilgi yazıyor ya da daha doğrusu insanların dışarıya çıkmalarını engellemek için böyle düşünmelerini istiyor. Çünkü yazdıkları bilgiler aslında sahte. Ancak, insanları, diziye ait gerçek bilgileri paylaştıklarına dair kandırmaya çalışıyorlar. Sahte bir tehdit de denilebilir.

Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı

www.baksanabaksana.com: Sitemizde bulunan tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Bu yüzden baksanabaksana.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.
%d blogcu bunu beğendi: